Proszę czekać...
zamknij

prawozdanie z zebrania Zarządu Głównego PTAiIT w dniu 17 października 2008

SPRAWOZDANIE Z ZEBRANIA ZARZĄDU GŁÓWNEGO
PTAiIT Warszawa, dnia 17.10.2008r.


Zebranie zarządu PTAiIT odbyło się dnia 17.10.2008 roku w Warszawie na ulicy Niedźwiedziej 12 w siedzibie spółki Medipress ( w załączeniu program)

W zebraniu uczestniczył cały Zarząd Główny, sekretarz i skarbnik ustępującej kadencji oraz dwóch z 4 zaproszonych gości (lista obecności w załączeniu)

Zebranie Zarządu przebiegało zgodnie  z  Programem Zebrania  przygotowanym  przez Prezesa PTAiIT..

Ad1
Profesor Janusz Andres , organizator 16 Zjazdu PTAiIT  przedstawił wstępne ,nieoficjalne podsumowanie Zjazdu pod kątem ilości uczestników, wykładowców i zaproszonych gości, udziału firm oraz wpływów. Oficjalny dokument podsumowujący 16 Zjazd PTAiIT  jest obecnie przygotowywany przez organizatorów Zjazdu. Może on zostać  przedstawiony Zarządowi Głównemu  PTAiIT  na kolejnym Zebraniu Zarządu.

Profesor Andres przedstawił  i omówił krótkofalowy i długofalowy plan strategiczny Towarzystwa (w załaczeniu); do najpilniejszych zadań zaliczył rejestrację Statutu PTAiIT oraz znalezienie siedziby  Towarzystwa w Warszawie.
Następnie , umocnienie wizerunku i  zwiększenie aktywności członków Towarzystwa ,  tak  by jawiło się ono jako prężna, dobrze zorganizowana, profesjonalna organizacja.
Do realizacji tego celu potrzebna jest współpraca Zarządu z Konsultantem Krajowym, Oddziałami Towarzystwa, Nadzorem Anestezjologicznym (Kierownicy Katedr i Konsultanci Wojewódzcy) oraz Redaktorem Naczelnym Anestezjologii i Intensywnej Terapii .

Na wniosek Prezesa Zarządu  PTAi IT odbyło się głosowanie : Zarząd upoważnił Kancelarię Pana Mecenasa Smagi do zarejestrowania Statutu Towarzystwa w KRS . Za przyjęciem wniosku głosowało 9 osób nie było głosów przeciwnych ani osób  wstrzymujących się od głosu.
Profesor Andres i Mecenas Smaga przedstawili stan zaawansowania prac nad rejestracja Statutu Towarzystwa.

Zarząd Główny podjął uchwałę upoważniającą Pana Prezesa Andresa do prowadzenia rozmów z Panem Prezesem Radziwiłem  w sprawie wynajmu lokalu na siedzibę PTAiIT  oraz dalszych poszukiwań i rozmów  z innymi właścicielami lokali. Za przyjęciem uchwały głosowali wszyscy 9 członkowie Zarządu. Nie było głosów przeciwnych i  osób wstrzymujących się od głosu.
 
Ad2 i AD 3
Dr Maciej Gordon  i Maciej Błaszyk przekazali bazę  danych członków PTAiIT jaką dysponuje Towarzystwo. Wskazali na potrzebę scalenia list członkowskich ( z listą jaką posiada Medipress oraz Komitet Organizacyjny XVI Zjazdu PTAiIT)   oraz ujednolicenia statusu członka towarzystwa.
Ustalono że do końca roku powstanie wzór nowej deklaracji członkowskiej.

 Został przedstawiony stan  finansowy na dzień 27.09.2008 oraz zobowiązania finansowe, które należy opłacić w najbliższym czasie ( do końca roku składka WĄSA, do końca października opłata domeny , co miesiąc księgowa, telefony służbowe).
 Dr Piechota zgłosił wniosek o zatrudnienie biegłego rewidenta, który skontrolowałby dotychczasową dokumentację finansową i podjął się okresowego  audytu  w trakcie obecnej 3 letniej kadencji   . Wniosek został przyjęty jednogłośnie.

Pan Docent Maciejewski zgłosił wniosek o zobowiązanie Zarządu Głównego o wystąpienie do CEM o zwrot  przynajmniej części kosztów poniesionych  związku z egzaminem specjalizacyjnym.

Ad4
Kontynuacji wymaga współpraca z towarzystwami międzynarodowymi  oraz utrzymanie EDA jako państwowego egzaminu specjalizacyjnego (dobrze by było aby Leon podal szczegoly, najlepiej na pismie o ile możliwe)

Ad5 i Ad6
Z powodu  nieobecności profesora  Krzysztofa Kuszy   dyskusję na temat egzaminu oraz współpracy z NFZ przełożono na kolejne Zebranie Zarządu.

Ad 7
Pani Anna  Łuczyńska poinformowała zebranych  o aktualnej  dystrybucji czasopisma Anestezjologia i Intensywna Terapia – wszyscy członkowie ,którzy opłacili składkę członkowską  za 2008 rok otrzymali w tym roku dwa numery czasopisma. Pierwszy tegoroczny egzemplarz Anestezjologii i Intensywnej Terapii  został wysłany do wszystkich członków którzy opłacili składkę  w 2007 roku. Pani Anna Łuczyńska   zaznaczyła iż nie chce wchodzić w kompetencje Redaktora Naczelnego dlatego prosi by dalsza rozmowa na temat czasopisma odbywała się w obecności Pana Profesora    Andrzeja Nestorowicza.

Ad 8
Prezes PTAIIT zgłosił wniosek o  stworzenie zespołu odpowiedzialnego za stworzenie interaktywnej strony internetowej. Za przyjęciem wniosku głosowało 9 osób. Nie było głosów przeciwnych nikt nie wstrzymał się od głosu.
  Pan docent Waldemar Machałą , Profesor Janusz Andres oraz Dr Maciej Gordon i Dr  Ewa Jasek  podjęli się zorganizowania interaktywnej strony internetowej Towarzystwa

Ad 9
Profesor Janusz Andres i Dr Radosław Owczuk przedstawili listę podręczników i czasopism z anestezjologii i intensywnej terapii, które potencjalnie  powinny zostać przetłumaczone na język polski .
Decyzja powinna uwzględniać stosunkowo długi czas  potrzebny  na proces przetłumaczenia i wydania podręcznika oraz trudności ze znalezieniem odpowiedniej liczby tłumaczy, którzy mogliby przygotować tłumaczenie książki w ciągu roku.
 Inną propozycją  jest przygotowanie  rocznego przeglądu literatury medycznej  w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii  typu Yearbook  lub  przetłumaczenie czasopism  takich jak Current Opinion in Anesthesiology i Current Opinion in Critical Care. 
Równolegle zostanie  przygotowana podobna lista  literatury fachowej dla  personelu pielęgniarskiego.
Dr Owczuk został zobowiązany do zbadania problemu  i przedstawienia praktycznych aspektów  tłumaczenia literatury fachowej na najbliższy rok oraz na czas trwania kadencji Zarządu.
Dyskusja na temat tłumaczenia literatury fachowej będzie kontynuowana na kolejnych Zebraniach Zarządu.

Ad.10
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii powołał Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Sympozjum PTAiIT z okazji 50-lecia Towarzystwa , Kraków 24-27 Czerwiec 2009.
Uchwałę Zarządu przegłosowano jednogłośnie.   Za przyjęciem uchwały głosowało 9 osób nie było głosów przeciwnych ani wstrzymujących się.

Ad 11
Pan Docent Tomasz Łazowski poprosił o odroczenie głosowania  nad Międzynarodowym Sympozjum PTAiIT 2010 do następnego spotkania Zarządu, gdyż wtedy będzie mógł przedstawić realne szanse zorganizowania takiego Sympozjum w Warszawie.

AD.12
Z powod nieobecności Pana Docenta Piotra Knapika przełożono dyskusję na temat współpracy PTAiIT  z ESA na następne spotkanie Zarządu w Listopadzie 2008.

Dr Maciejewski złożył wniosek o zorganizowanie  marcowego Zebrania Zarządu Głównego   Szczyrku podczas trwania Konferencji 04-07.03.2009. Wniosek został przyjęty jednogłośnie.

Zarząd Główny podjął uchwałę o powołaniu Zespołu  Roboczego  d/s   określenia aktualnych zaleceń PTAiIT odnośnie znieczulenia do cięcia cesarskiego i analgezji porodu pod przewodnictwem Prof. E. Mayzner Zawadzkiej  Za przyjęciem uchwały głosowało 9 osób. Nie było głosów przeciwnych ani osób wstrzymujących się od głosu. Rezultat pracy zespołu spodziewany jest do końca listopada br.
                                          
                                          



Prezes PTAiIT        Prof. dr hab. med. Janusz Andres



Sekretarz PTAiIT        Dr Małgorzata Mikaszewska-Sokolewicz